Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
15 комп'ютерів від фонду Білла і Мелінди Гейтс передали на баланс Чернівецької міської бібліотеки
П'ятниця, 08 лютого 2013, 18:05
15 комп'ютерів від фонду Білла і Мелінди Гейтс передали на баланс Чернівецької міської бібліотеки. 5 із них встановили у центральному приміщенні на вулиці Головній 162, решту - розподілили по філіям. Техніку надав проект "Бібліоміст України" в рамках міжнародної програми "Глобальні бібліотеки", а от сам інтернет зголосились оплачувати очільники міста.

Бібліотеки завжди асоціюються з книжками. Але основна роль цих закладів - надавати людині потрібну інформацію. Нині, у часи новітніх технологій, ці заклади виходять за формат книжок.

Олександр Паскар, заступник Чернівецького міського голови: "Якщо раніше знання, підготовка до рефератів, якихось наукових робіт, проходило в бібліотеці, треба було опрацювати літературу. То зараз достатньо ввести в Гугл пару ключових слів і можна скачати вже готові реферати".

Інтернет - ось найбільше вмістилище інформації сьогодні. Фонд Біла Гейтса взяв під опіку громадські бібліотеки нашої держави, запровадивши проект "Бібліоміст України" в рамках міжнародної програми "Глобальні бібліотеки".

Матей Новак, координатор програми "Бібліоміст України": "Он решил сделать общий доступ до публичной информации и решил сделать єто через сеть бесплатніх библиотек. Потому что библиотеки було традиционально доступом к информации. Так возникла программа "Глобальніе библиотеки"".

Один з грантів - 15 комп'ютерів - надійшов до Чернівецької міської бібліотеки. 5 із них залишили у центральному відділенні, решту розмістили по філіалах. Також у рамках програми - безкоштовні тренінги для працівників цих закладів. Це потрібно для того, щоб допомогти клієнтам знайти у всесвітній мережі потрібну їм інформацію.

Сергій Загорський, інженер-програміст центральної бібліотечної системи міста Чернівців: "Студенти - реферати, фахівці як наукові співробітники - наукову інформацію. Дехто приходить спілкуватися з родичами з-за кордону, дехто шукає професійну інформацію, водії - про мотори, таке".

ВАжливу роль Інтернет відіграє і в житті людей із вадами слуху. Для них текстова інформація - чудовий спосіб розуміти оточуючий світ, адже вони не можуть слухати інформацію по радіо, по телебаченню бачать тільки картинку, а газет не накупишся. Матей Новак розповідає, особливо потрібний безкоштовний інтернет у бібліотеках Західної України.

Матей Новак, координатор програми "Бібліоміст України": "Я видел много библиотек, особенно в Западной Украине, где много людей на зароботках. Особенно женщині - в Италии, а мужчині в Чехии или Польше на зароботках. А библиотеки по віходніх устраивают бесплатній коллцентр, где дети могут бесплатно общаться со своими родителями по скайпу. Бизнесмены ищут новые идеи, а безработные - как найти работу".

Згідно статистичних даних, в Україні більше 18 тисяч бібліотек, в яких працють понад 40 тисяч співробітників. В цивілізованих країнах ці заклади вже давно розширили свої послуги для населення. Не тільки збирають і дають читати книжки, а й зберігають архіви, мають велечезні електронні бази даних. Проект "Бібліоміст України" спрямований на те, щоб і українські книгозбирні досягли такого ж рівня.

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 109 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.