Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
7 січня – Різдво Христове
П'ятниця, 07 січня 2022, 10:45


Різдво – одне з найважливіших родинних свят, свято любові та надії. Для православних Різдво належить до найбільших свят в історії людства, свято на честь народження Христа. У цей день прийнято вибачати образи минулого та дякувати тим, хто підтримував людину увесь рік. Це свято овіяне загадками та цікавими традиціями.

Офіційним церковним святом Різдво Христове стало у ІV столітті, і папа Юлій І. Різдво на Русі почали святкувати в Х столітті. У деяких місцях використовувалося доріздвяна назва свята — Коляда.

Коляда — дохристиянське свято в ніч на 25 грудня на честь народження Сонця. Язичники співали пісні про Сонце, Місяць і зорі, вшановували кожен з 12 місяців в році, готуючи так звані «12 страв». Ця традиція збереглася і до наших днів, але змінила свій мотив на християнський. На Різдво колядники ходять від хати до хати і співають колядки, пов’язані із народженням Ісуса Христа.

У Львівському національному музеї зберігається рукописний збірник пісень, датований 1661-1680 роками, де вміщена коляда «Король з Еміру до нас приходить». Найдавнішою сучасною колядою є «Бог предвічний», що відома ще з 1780 року. Колядують її у кожному домі не лише на Україні, а й у Європі.

Ось найвідоміші колядки, які ви можете найчастіше почути в українській оселі: “Коляд, коляд, колядниця”, ”Добрий вечір тобі, пане господарю”, “ Нова радість стала”, “Бог предвічний”, “Во Вифлиємі нині новина”, “Бог ся рождає”, “Небо і земля нині торжествують”, “Тиха ніч”, “По всьому світі стала новина”.

Вокальна студія "Мрія", що  працює при ЧОЦЕВ «Юність Буковини» цього року також колядувала і дарувала радість чернівчанам та гостям міста. Висока професійна майстерність і багатий творчий досвід допомогли згуртувати талановитих вихованців з різних куточків Буковини. Цьогоріч вони подарували чернівчанам казкові колядки, виступаючи у народних костюмах з різдвяною атрибутикою.
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2022 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 102 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.